RC Trophy H4

Wyścig Modeli Trialowych? Czemu nie – zapraszamy na Tor Off Road w Dzikowcu w Gminie Nowa Ruda

RC Trophy H4

Zapraszamy na prawdopodobnie pierwszy w Polsce Wyścig modeli RC przygotowanych do trialu/przeprawy, czyli precyzyjnego pokonywania przeszkód w ciężkim terenie.

Wszystkie dotychczasowe zawody polegają na pokonywaniu bramek (Trialu), zaliczaniu poszczególnych Odcinków Specjalnych, czy odnajdywaniu PKP-ów. Tym razem pora na coś zupełnie innego.

Formuła zawodów to Przeprawowy Wyścig w ciężkim terenie. Pętla o długości kilkuset metrów ze stromymi zjazdami i podjazdami, skałami, trawersami oraz jazdą full contact – bezpośrednią rywalizacją pomiędzy modelami.

Po czasowym prologu zawodnicy ustawiają się w kilku liniach startowych, w zależności od wyniku czasowego przedbiegu. Wszyscy startują wspólnie i ścigają się na technicznej i wymagającej pętli.

II RC Trophy H4 na Torze Off Road w Dzikowcu www.rctrial.pl

W ostatni dzień wakacji na Torze RC w Dzikowcu odbył się już II Przeprawowy Wyścig Modeli Zdalnie-sterowanych RC Trophy H4 2019. Na starcie stanęło 12 zawodników w trzech klasach: Open – modele większe od skali 1:10, Open 1:10 – skalowe modele i zawodnicy w wieku powyżej lat 14 oraz Junior – modele w skali 1:10 i zawodnicy w wieku poniżej 14 lat.

Wyścig został podzielony na 2 etapy po 2 godziny, z godzinną przerwą pomiędzy nimi. Po odprawie odbył się wspólny, pełen emocji start wszystkich zawodników z jednej linii startowej. Pętla liczyła ok. 600 metrów i była całkowicie przejezdna bez używania wyciągarek. Jednak nie była zbyt szybka, zaczynała się trawersem a następnie przechodziła w slalom pomiędzy kamieniami i patykami. Było na niej mnóstwo zjazdów i podjazdów naszpikowanych cienkimi patyczkami utrudniającymi przejazd.

Za każde dotknięcie modelu naliczane były punkty karne. Bezbłędny przejazd dawał zawodnikowi 200 punktów za każde okrążenie. Wygrywał zawodnik z największą ilością punktów zebranych podczas dwóch etapów.

W klasyfikacji Open zwyciężył Paweł Michalski, drugi była Przemysław Winnik (obaj RC Nowar), w klasie Open 1:10 wygrał Rc Lukasz (RC Nowar), drugi był Kamil Kicaj, a trzeci Dariusz Rząsa (RC Nowar). W klasie Junior zwyciężyła Martynka (RC Lądek Zdr.) drugi był Kacper (RC Dzikowiec), a trzecia Zuzia (RC Dzikowiec).

Dla najlepszych przygotowano pamiątkowe kamienne trofea, z naturalnego kamienia z naszego Toru w Dzikowcu.

 

I RC Trophy H4 na Torze Off Road w Dzikowcu www.rctrial.pl

 

Zapowiedź I Wyścigu RC Trophy