I Spotkanie SMOR

Inauguracja Sezonu na Torze w Dzikowcu

W dniu 26 stycznia 2018 r. miało miejsce I Spotkanie Na Torze Off Road w Dzikowcu, dla posiadaczy samochodów terenowych i quadów. Wzięło w nim udział 18 pojazdów terenowych, od seryjnych samochodów wyprawowych po ekstremalnie przygotowane pojazdy z łańcuchami na kołach. Spotkanie rozpoczęła rejestracja uczestników i bardzo szczegółowa odprawa, niezwykle istotna dla licznie przybyłych nowych załóg.

Spotkanie z założenia miało charakter typowo integracyjny bez nastawienia na rywalizację, jednak podobnie jak na każdym organizowanym przez nas rajdzie przygotowano kilka zadań terenowych.

Pierwszą próbą był całkowicie wytaśmowany Odcinek Specjalny przejeżdżany na czas, z czterema dodatkowymi punktami kontrolnymi na trasie, przy których należało się zatrzymać. Trasa nie była specjalnie trudna i długa, największym wyzwaniem okazało się przejechanie kilkumetrowej łączki zasypanej śniegiem.

Po zaliczeniu OS-u zawodnicy wyruszali na trasę w poszukiwaniu i zdobywania Punktów Kontroli Przejazdu rozmieszczonych na Torze. Iście zimowa aura nie ułatwiała zadania. Dla mniej przygotowanych pojazdów przejechanie kilkuset metrów trasy było już nie lada wyzwaniem. Cały czas pomagali im i asekurowali ich bardziej doświadczeni zawodnicy.

Ostatnią próbą było przejechanie Trialu, czyli trasy wyznaczonej przez drewniane tyczki i chorągiewki. Trafienie w bramkę szerokości niespełna 3 metrów było nie lada wyzwaniem, na zaśnieżonej i śliskiej trasie. Jedną z bramek zaliczyła tylko jedna załoga bez użycia dodatkowego wyposażenia w postaci wyciągarki. Za każde dotknięcie tyczki, zrzucenie chorągiewki lub opuszczenie pojazdu naliczane były punkty karne.

Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem i wzajemną wymianą doświadczeń. Wszyscy wyjechali o własnych siłach, pomimo różnych „akrobacji” na trasie.