Jak zacząć?

Jak zacząć przygodę z Rajdem – czyli, nasze pierwsze spotkanie na Torze Off Road w Dzikowcu.

  1. Pierwszym i najważniejszym elementem rozpoczęcia przygody z rajdami jest zgłoszenie. Wypełniamy formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie lub jak w przypadku Spotkania na Torze wysyłamy zgłoszenie. Przy okazji Rajdu bardzo ważnym elementem jest wybór klasy w której zamierzamy startować.
  2. Dzień przed rajdem/ spotkaniem na stronie internetowej www.4x4event.pl – zakładka Lokalizacja – Track PKP, zamieszczony zostaje Track wraz z punktami, który należy pobrać i zainstalować w swoim smartphonie/ tablecie według instrukcji zamieszczonej na stronie.
  3. Pamiętaj! Jeżeli nie uda Ci się we własnym zakresie pobrać Tracka pomożemy Ci w tym przed samym Rajdem. Ale ważne abyś zainstalował odpowiedni program – locus Map na urządzenia z Androidem lub Maps.me dla Aple. Równie ważne jest posiadanie aktywnego konta Google!
  4. W sezonie kontynuujemy prośbę do zawodników o udostępnianie za pomocą aplikacji Locus Map swojej lokalizacji. Więcej w zakładce: http://www.4x4event.pl/track-pkp/live-tracking/
  5. W dniu Rajdu należy pojawić się w Biurze Rajdu w godzinach jego otwarcia! Następnie po wypełnieniu niezbędnych formalności i odebraniu materiałów rajdowych należy przygotowanym pojazdem udać się do strefy badania technicznego (przygotowany pojazd: pojazd oklejony materiałami przekazanymi przez organizatora, w pojeździe znajdują się kaski dla członków załogi, przedstawiciel załogi posiada otrzymaną w biurze kartę drogową).
  6. Plombowanie karty drogowej do pojazdu wykonuje wyłącznie sędzia wskazany przez organizatora. Karta zostanie zaplombowana do jednego, stałego punktu pojazdu. Nie ma możliwości plombowania kart do różnego rodzaju przelotek, prętów itp.
  7. Zasady rywalizacji zostaną omówione podczas Obowiązkowej Odprawy przed startem do Rajdu.
  8. Po zakończeniu rywalizacji przyjedź w miejsce wskazane przez organizatora, gdzie nastąpi odcięcie karty drogowej przez Sędziego.