Kobiety za kierownicą terenowych potworów

Kobiety za kierownicą terenowych potworów

Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami, postanowiliśmy więc przygotować specjalnie dla pań imprezę na Torze Off Road w Dzikowcu. W organizowanych rajdach terenowych biorą udział przeważnie panowie i to właśnie oni chcieli pokazać własną pasję swoim partnerką.

Pierwszym etapem imprezy była rejestracja uczestników i wydanie materiałów rajdowych, jednak w nieco innym wydaniu niż zwykle. Oprócz karty, gdzie należało odbijać punkty kontroli przejazdu, zawodnicy otrzymali naklejki w kształcie kobiety i kart dodatkowych zadań.

Pierwszym zadaniem było odwiedzenie strzelnicy ASG, gdzie z plastikowych kulek strzelano do tarczy w kształcie mężczyzny. Poszczególne części ciała zostały oznaczone punktami, które sumowano przy każdym celnym strzale. Już ta konkurencja wzbudziła sporo emocji, tym bardziej, że załoga przemiennie trzymała wspominaną tarczę własnymi rękoma.

Główną konkurencją był typowy rajd terenowy. Do samochodów zaplombowano karty drogowe z numerami punktów kontroli przejazdu, które należało odszukać na terenie toru, korzystając z nawigacji GPS. Potwierdzenie zdobycia PKP-u polegało na odbiciu przymocowanej do drzewa na drucie pieczątki z numerem w okienko karty drogowej zaplombowanej na drucie w pojeździe. Były one rozmieszczone w trudno dostępnych miejscach, jednak w łatwiejszym wydaniu niż zwykle, ponieważ praktycznie wszystkie pani po raz pierwszy uczestniczyły w 100 % w takiej imprezie.

Kolejną konkurencją był trial, czyli przejazd samochodem pomiędzy bramkami. Wymagała ona ciasnego manewrowania pomiędzy drzewami oznaczonymi tabliczkami z numerem bramki. Za każdą pokonaną bramkę, bez dotknięcia przeszkody naliczane były dodatkowe punkty.

Ostatnią konkurencją był przejazd wytaśmowanego Odcinka Specjalnego. I ta konkurencja była dla większości tajemnicą do samego końca, ponieważ należało go pokonać nie własnym pojazdem, a modelem RC auta terenowego Toyota FJ Cruiser w skali 1:10. Był to również model terenowy ze stałym napędem 4×4 i dwoma blokadami mostów, stworzony do jazdy w najtrudniejszym terenie. Trasa liczyła kilkanaście metrów terenowej przeprawy przez wzniesienia, kamienie i tunel. Przejeżdżana była w całości przez pierwszą osobę załogi. Na końcu czekała druga osoba, która pokonywała tą samą trasę w odwrotnym kierunku. Całość przejazdu odbywała się na czas, a czysty przejazd dawał kolejne dwadzieścia punktów do klasyfikacji generalnej.

Na zakończenie wręczono pamiątkowe pucharki z motywem z Dnia Kobiet trzem załogom z największą ilością punktów.

Opublikowany w News

Dodaj komentarz