II Runda z niecodzienną czasówką

II Runda z niecodzienną czasówką

II Edycja Pucharu Toru Off Road w Dzikowcu odbyła się 7 kwietnia 2018 r. Na starcie stanęło blisko 20 załóg w dwóch klasach. Pierwsza przeznaczona była dla pojazdów seryjnych, delikatnie zmodyfikowanych, posiadających jedną wyciągarkę elektryczną. Druga przeznaczona była dla pojazdów całkowicie zmodyfikowanych, posiadających dwie dowolne wyciągarki.

Spotkanie rozpoczęło się od plombowania pojazdów i odprawy dla zawodników. Następnie o godz. 10.00 wszyscy zawodnicy wyruszyli na trasę.

Pierwszą częścią rywalizacji było zdobywanie Punktów Kontroli Przejazdu zlokalizowanych na terenie Toru. W związku z tym, że na trasie było wyjątkowo sucho, PKP-y były bardzo techniczne. Wymagały często użycia dwóch wyciągarek, pasów i dodatkowych lin aby je zdobyć.

Drugą częścią rywalizacji był Odcinek Czasowy, jednak nieco inny niż zwykle. Nowością było umieszczenie na jego trasie pięciu PKP-ów dodatkowo punktowanych, które można było zdobyć wyłącznie będąc na trasie odcinka. Dodatkowo sam przejazd był ograniczony limitem czasowym. Do otrzymania jak najlepszego wyniku nie wystarczyła szybka jazda, ale wymagana była perfekcyjna współpraca kierowcy i pilota.

Na zakończenie odbyło się tradycyjnie ognisko z rozdaniem dyplomów dla najlepszych załóg.

Opublikowany w News

Dodaj komentarz