Ekstremalny Dzień Dziecka na Torze Off Road w Dzikowcu

Ekstremalny Dzień Dziecka

Jaki jest pomysł na niecodzienny Dzień Dziecka? Zorganizować Rajd Terenowy z dziećmi w roli pilota. W dniu 2 czerwca 2018 r. na Torze Off Road w Dzikowcu miał miejsce I Rodzinny Rajd Terenowy dla Dzieci. Na starcie stanęło 17 załóg w samochodach terenowych, od pojazdów niemal seryjnych po prawdziwe ekstremalne zmoty a na fotelu pilota zasiadły dzieci. Część ekip było jednak liczniejszych, gdzie załogę dopełniały kolejne dzieci i dopingujące mamy.

Zawody (nastawione na dobrą zabawę dla najmłodszych) rozpoczęła odprawa techniczna, gdzie do każdego pojazdu zaplombowano kartę drogową z miejscem na wbijanie Punktów Kontroli Przejazdu i potwierdzenia wykonania zadań specjalnych. Dodatkowo do każdego przedniego zderzaka przywiązano balonik. Dojechanie na metę z całym, niepękniętym balonem jak się ostatecznie okazało gwarantowało walkę o podium.

Punktualnie o godz. 10.00 zawodnicy wyruszyli na trasę, gdzie po 250 metrach czekała na nich pierwsza wskazówka i pierwsze 5 PKP-ów. Kolejny PKP zwiastował pierwsze zadanie – Próba Ognia, czyli próba całej załogi wykrzesania iskier krzesiwem. Miejsca ukrycia kolejnych PKP-ów opisywały kolejne zagadki angażujące wyobraźnię i motorykę najmłodszych.

Kolejną próbą była strzelnica. Najmłodsi strzelali z pistoletu Nerf na piankowe strzałki, starsze z replik ASG, a dorośli z procy. Celne trafienie dawało trzy kolejne punkty.

Po kolejnym terenowym zadaniu i zdobyciu 10 PKP-ów na uczestników imprezy czekało zadanie znalezienia „rozsypanych po lesie” literek, z których po ułożeniu hasła zawodnicy otrzymywali kolejny punkt.

Podczas wspólnego ogniska odbyły się dwie kolejne konkurencje. Pierwsza wywołała najwięcej emocji. Jeden członek załogi trzymał kubeczek, który miał zostać napełniony z pistoletu na wodę przez drugiego członka załogi. Oczywiście po kilku próbach zastępowała zamiana osób.

Na zakończenie rozegrany został czasowy odcinek specjalny modelem RC po torze dla modeli Trialowych. Trasę w jedną stronę pokonywał kierowca a w drugą stronę jechał pilot. Do klasyfikacji liczył się łączny czas i jak najmniejsza ilość przewrócenia modelu.

Dla wszystkich dzieci przygotowano duże, pamiątkowe medale, a dla najlepszych ekip puchary za trzy pierwsze miejsca.

Opublikowany w News

Dodaj komentarz